Planujesz rodzinne wakacje? Zwiedzasz rowerem Podlasie? A może szukasz wewnętrznego wyciszenia? Cały czas rozbudowujemy naszą bazę noclegową tak, aby każdy gość mógł dobrze wypocząć.
Lokalizacja
Planujesz rodzinne wakacje? Zwiedzasz rowerem Podlasie? A może szukasz wewnętrznego wyciszenia? Cały czas rozbudowujemy naszą bazę noclegową tak, aby każdy gość mógł dobrze wypocząć.
To pokoje o różnym standardzie, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę oraz dostęp do darmowego wi-fi.
To pokoje w standardzie ekonomicznym. Świetne dla grup młodzieżowych. Pokoje mają wspólną łazienkę i dostęp do darmowego wi-fi.
Przysmaki kuchni regionalnej dostępne w „Jadłodajni u Oblatów”, a w okresie letnim budki z lodami i fast foodem.
– dawny teren zamkowy książąt Sapiehów z licznymi zabytkami. Obecnie mieści się na tym terenie Kościół Św. Ducha, zbrojownia, ołtarz polowy, a także stacje drogi krzyżowej z drewniany rzeźbami.
– mieści się w części niskiego parteru Domu Pielgrzyma. Poświęcone jest misjom, historii regionu oraz jego zabytkom przyrody.
– ma kształt labiryntu, który przypomina rozwijające się płatki róży. Zwiedzających relaksuje szum fontann, zapach kwiatów i ziół oraz krajobraz grobli okalającej Rozlewisko Genezaret.
– coś dla aktywnych: boisko do piłki siatkowej, piłki nożnej i kort do tenisa ziemnego. Niedaleko biegnie szlak rowerowy Green Velo, więc Dom Pielgrzyma w Kodniu to idealny nocleg na jego trasie.
– przyciągają co roku do Kodnia dziesiątki tysięcy ludzi. Każda z tu przybywających osób ma możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej zawsze chętnie opowiedzą historię Cudownego Obrazu. Na miejscu możesz więc skorzystać z usług kustosza, który oprowadzi Cię po Sanktuarium i terenie Kalwarii Kodeńskiej.
Oprócz Sanktuarium Maryjnego w Kodniu czekają tu na Ciebie także inne atrakcje:
Dom Pielgrzyma jest budynkiem znajdującej się w strefie konserwatora ochrony zabytków, a dzieje tego budynku to wciągająca opowieść.
Pierwotnym przeznaczeniem budynku było… kino. W 2020 roku Dom Pielgrzyma strawił pożar. Spaliła się część poddasza oraz dach. Z tej części budynku nie zostało nic, ale gdy strażacy dogaszali pogorzelisko znaleźli wiszący na ścianie krzyż i obraz Matki Bożej Kodeńskiej. Obraz był nietknięty ogniem, mimo że rama obrazu była wykonana z plastiku.
Dom Pielgrzyma odbudowano dzięki wsparciu wiernych.
Do dziś nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru, ani jak ocalał z niego obraz Matki Bożej. Dziś ocalały krzyż i obraz wiszą jako wotum wdzięczności przy cudownym wizerunku Matki Bożej w bazylice.
Infrastruktura Domu Pielgrzyma w Kodniu jest cały czas modernizowana, a teren klasztoru oraz zabytki sakralne – Kościół Św. Ducha i Kościół św. Anny – zostały niedawno odnowione w ramach unijnego projektu.
Kodeń jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi miastami regionu i Polski. Znajduje się w odległości:
Dojedziesz do nas zarówno pociągiem, jak i komunikacją autobusową.
Zapraszamy do pobytu grupy pielgrzymkowe, a także grupy duszpasterskie na rekolekcje zamknięte i dni skupienia.
Oferujemy 2 sale konferencyjne z nagłośnieniem oraz kaplicę dla grup rekolekcyjnych, a Kustosze Sanktuarium – Misjonarze Oblaci czekają z posługa kapłańską:
Od maja do października codziennie o godz. 10:30 sprawowana jest Msza Święta dla pielgrzymów, a pół godziny wcześniej następuje odsłonięcie Cudownego Obrazu i wykład.
Organizujemy także ferie z modlitwą oraz wieczorki maryjne.
Oferta dotyczy osób indywidualnych i grup zorganizowanych.
Zameldowanie do 20.00 | Wymeldowanie do 11.00
Jeśli z jakiś przyczyn nie dotrzesz do nas w tym czasie, godzinę przyjazdu ustal indywidualnie z naszą recepcją tel. 83 375 41 20
Ceny obowiązują na dzień 01.01.2024r.
Kwoty zawierają podatek VAT.